Nový zákon, ktorý začal platiť vo Veľkej Británii prinútil Apple zverejniť informácie k softwarovej podpore jeho zariadení. Apple musel úradom potvrdiť ako dlho bude softwarovo podporovať svoje zariadenia.
Majitelia zariadení s Androidom to poznajú už niekoľko rokov. Výrobcovia smartfónov sa často už priamo pri uvedení zariadenia pochvália dĺžkou sfotwarovej podpory. Väčšinou sa teda nie je čim chváliť. Existujú aj pozitívne výnimky, keď si výrobcovia uvedomujú dôležitosť dlhšej softwarovej podpory.
Väčšina výrobcov s Androidom často sľubuje maximálne tri alebo štyri roky softwarovej podpory. Vo väčšine prípadov to znamená maximálne tri veľké aktualizácie a potom ešte rok bezpečnostných aktualizácii.
Smartfón je spotrebný tovar, ale netreba ho meniť každý rok. Úradom však začína vadiť, že majitelia smartfónov menia telefóny len pre chýbajúcu softwarovú podporu zo strany výrobcov. Pre ich biznis je samozrejme lepšie ak si zákazník namiesto aktualizácie kúpi nové zariadenie.
Svetlou výnimkou je Samsung a Google. Obaja pri niektorých nových zariadeniach sľubujú až 7 rokov softwarovej podpory. To je už celkom dlhá doba. Práve Apple bol často dávaný za príklad výrobcom s Androidom, pretože neraz aktualizuje aj sedem rokov staré zariadenia.
Lenže dokument, ktorý Apple odoslal úradom vo Veľkej Británii a zverejnil ho aj na svojom webe ukazuje o dva roky kratší čas softwarovej podpory ako má Samsung a Google. Apple totiž sľubuje pre zariadenia minimálne 5 rokov softwarovej podpory.
To nie je síce zlé, ale pre Apple ani dobré. Konkurenčný Samsung má o dva roky dlhšiu podporu a rovnako Google podporuje nové zariadenia až sedem rokov. Aj keď časť zákazníkov mení zariadenia častejšie, existujú aj zákazníci, ktorí nemajú potrebu meniť telefón raz za dva alebo tri roky. S telefónom dokážu fungovať aj päť a viac rokov.
Zanechajte komentár