Aj v prípade zrejme najobľúbenejšej služby pre prácu s umelou inteligenciou sme si na niektoré novinky museli v Európe počkať. Open AI nezverejnila detaily prečo v rámci služby ChatGPT užívateľom v Európe nesprístupnila pokročilý hlasový režim hneď.
Open AI pritom pokročilý hlasový režim, keď sa s AI bavíte podobne ako s človekom predstavila ešte pred letom. Pokročilý hlasový režim bol zatiaľ dostupný len pre užívateľov v USA a vo Veľkej Británii. Užívatelia v Európe mali smolu a k funkcii nemali prístup.
Lenže aj pokročilý hlasový režim sa konečne dostal k užívateľom v Európe a aj na Slovensku. Pokročilý hlasový režim vám umožní baviť sa s AI ako s človekom. AI dokáže dokonca vtipkovať, smiať sa a zvláda aj ďalšie reakcie.


Čo však mnohých Slovákov poteší je plná podpora slovenčiny. S hlasom teda uspejete v našom jazyku. V slovenčine síce nepôsobí hlas tak sebaisto ako v angličtine, ale dá sa to vydržať. Navyše Open AI môže časom model vylepšovať. Výhodou je, že vám ChatGPT generuje aj textový výstup. Niektoré slová totiž hlasovému asistentovi robia problémy. Nevyslovuje ich správne alebo ich jednoducho preskočí.
Pokročilý hlasový režim sme zatiaľ otestovali len letmo, ale počas víkendu sa chceme pustiť do pokročilejšieho testovania v slovenčine. Podstatné potom je, že pokročilý hlasový režim je dostupný len pre platiacich zákazníkov. Mesačne vtedy za ChatGPT zaplatíte 20 dolárov. Pre užívateľov využívajúcich bezplatný ChatGPT je dostupných len 10 minút pokročilého hlasového režimu.
Zanechajte komentár