Apple sa často a rád hrdí kvalitou svojich zariadení, ale už zďaleka nie je tým výrobcom, ktorý dokáže udávať trendy. Aj menší výrobcovia Apple v niektorých oblastiach dokázali poraziť a to najmä pri displejoch.
Pri základných modeloch si musíte vystačiť s displejmi s obnovovacou frekvenciou 60 Hz, čo je v dnešnej dobe už naozaj mizerný parameter. Aj základné smartfóny s Androidom s cenou okolo 150 eur už dokážu ponúknuť obnovovaciu frekvenciu minimálne 90 Hz. A pri iPhonoch (aj keď základných) sa bavíme o zariadení s cenou v stovkách eur.
Apple si je toho veľmi dobre vedomí a pri línii 17 by mal urobiť aspoň drobnú nápravu. Aj základné iPhony 17 by mali mať LTPO displeje s variabilnoou obnovovacou frekvenciou 1 až 120 Hz. Pre lepšie vybavené iPhony Pro sa nič meniť nebude. Aj tu však Apple ťahá za kratší koniec.
Na trhu sú už aj zariadenia s vyššou obnovovacou frekvenciou displeja ako 120 Hz. Nie je ich zatiaľ veľa, ale nájdu sa aj také. Tu je však na mieste otázka, či má vôbec vyššia obnovovacia frekvencia ako 120 Hz zmysel.
Už pri nej ľudské oko nedokáže výrazne odlíšiť obnovovaciu frekvenciu. Je to podobné ako pri zvyšovaní rozlíšenia fotoaparátov. To, že bude mať telefón vyššie rozlíšenie fotoaparátu neznamená vyššiu kvalitu fotiek. Rovnako kvalita zobrazenia na displeji závisí od viacerých faktorov a nie len od hodnoty obnovovacej frekvencie.